search
דף הבית  >  מרכז ידע>כתבות>כתיבת קורות חיים להייטק

כתיבת קורות חיים להייטק

כיצד אנו המגייסים והמגייסות נמצא את המחט הנוצצת בתוך ערימה של מחטים?.... סודות מבפנים...
מחפשי עבודה יקרים, מתי בפעם האחרונה ישבתם ובדקתם לעומק, כיצד מנוסחים קורות החיים שלכם. האם אתם באמת ה"מחט הנוצצת" שכל מגייס או מגייסת ישמחו לראות מבין מאות קורות החיים המגיעים לידיו/לידיה? אז רגע לפני שאתם לוחצים Send ומפיצים קו"ח ל- 500 נקודות קצה, חשוב שתבדקו שקורות החיים שלכם באמת משקפים את כישוריכם וניסיונכם בשוק העבודה, והאם באמת הם מספיק ברורים, ענייניים, מתומצתים אך לא מידי...כאלה שיגרמו למגייס או המגייסת לצעוק "בינגו", לעצור את סדר יומם ולחייג אליכם.

ניסוח קורות חיים הוא לא דבר של מה בכך. המלאכה אמנם נראית קלה, שכן מה יותר פשוט מלסכם ניסיון מקצועי על דף? להביא לידי ביטוי שנים של עשייה...ויש כ"כ הרבה מה לכתוב... אך זהירות... זהו אינו סיפור חיים... אין צורך להעמיס בסיפורי קריירה, הישגים בכל שלב חיים, או לציין השכלה בבי"ס יסודי או תיכון....
על קו"ח למעשה לסכם בקצרה (רצוי בעמוד אחד בלבד) לפי תאריכים ברורים בהם עבדתם בכל חברה, ציוני דרך מקצועיים, הכוללים בתוכם תחומי אחריות עיקריים בתפקיד, פרויקטים נבחרים, יכולות מקצועיות ששילבתם לתפקיד ויכולות אישיות.

בתחומי ההנדסה חשוב לכלול את ה-buzz.words העיקריים, אלה שימשכו את עין המגייסים והמגייסות ויגרמו להם להרים אליכם טלפון...

  
קצת קוסמטיקה:
כשם שחלקנו מתאפרים/מתאפרות כדי להדגיש את החלקים היפים בפנים ולטשטש חלקים שאיתם לא היטיב הטבע, כך גם בקו"ח, יש להשתמש ב"מעט איפור" כדי להבליט את יתרונותינו ולטשטש חסרונות. כלומר, אם עבדתם בחברות מובילות ומוכרות – הדגישו את שמותיהן ב-bold בכותרת! גם את תפקידכם, במידה ותפקיד נחשק, הדגישו  אותו ליד שם החברה. גם כאן נדרשת זהירות כמובן. אם אתם מגישים קו"ח למשרה שאינה ניהולית ובתפקיד האחרון עבדתם כמנהלים, או ראשי צוותים, יש לרשום בראש הדף שהנכם מוכנים גם לתפקידים מן השורה.

במידה והשכלתכם מרשימה פחות, וניסיונכם בתעשיה מרשים יותר, ניתן לציינה מתחת לניסיון ולהיפך. סטודנט שסיים לימודיו בהצטיינות ממוסד השכלה יוקרתי, או בעל תארים מתקדמים, יציין זאת בראש קו"ח, שכן ניסיונו אינו עשיר עדיין וברצונו "למכור פוטנציאל".

אם ניחנתם בנטיה טובה לשפות, והנכם דוברי אנגלית ברמת שפת אם – זה המקום להתפאר! אין צורך מצד שני לציין "ידע בסיסי" אם קיים בשפות אחרות. יש לציין רק את השפות שהידע והשליטה בהן מרמה טובה ומעלה.
 
השירות הצבאי – במידה ואינו "תורם" לקורות החיים ועיסוקכם בו אינו רלוונטי לעיסוק הנוכחי, צריך להיות מסוכם במשפט לכל היותר.
 
פרטים אישיים בקורות החיים:
הפרטים האישיים צריכים להיות רשומים בראש קורות החיים, ולא רצוי להפריד חלק מהם לסופם. במידה והתפקיד אליו אתם פונים דורש ייצוגיות. (כמו תפקידי שיווק ומכירות, ניהול מוצר וכו.) רצוי להוסיף תמונת פנים. הימנעו כמובן מתמונות בלתי נאותות, שבוודאי יפות להעלאה בפייסבוק אך לא לקורות חיים רשמיים.
הפרטים האישיים צריכים לכלול מקום מגורים, יש צורך לציין נכונות למעבר מגורים אם קיימת כזו, טלפונים זמינים להתקשרות וכתובת מייל. מספר ת"ז חשוב לא פחות, שכן רבות חברות ההשמה המקלידות מועמדים למערכת לפי נתון זה.

אזרחות נוספת או סיווג בטחוני במידה ויש – חשובים גם הם לציון, שנת עליה לעולים חדשים.

מצב משפחתי וגיל – נתונים לשיקול דעת המועמד, שכן מועמדים רבים מרגישים מופלים על רקע זה. אולם חשוב לזכור שאלה נושאים העולים מטבע הדברים בראיון ראשון ואין אפשרות להסתירם לאורך זמן.
   
גימיקים:
אין ספק שקבלת קורות חיים באותו הפורמט, כ- 200 ביום, כבר אינה "מושכת" את עין המגייסים. ישנה תמיד אפשרות, בגבול הטעם הטוב כמובן, להוסיף "אני מאמין" שלכם בראש קורות החיים, תפקידים רצויים, תפיסה או פילוסופית חיים במשפט אחד. ניתן להוסיף אפילו מעט צבע לכותרות, אך יש להימנע מכתיבת קו"ח בטבלאות, הוספת ציורים, שרטוטים וכו...

ישנן חברות שדורשות מראש קו"ח באנגלית. יש להכין עותק דומה ולשמור אותו במידה והחברה מבקשת.
לגבי ציפיות השכר ותנאים נלוים – אין לציינם בקורות החיים. זהו נושא רגיש יותר שיכול להפיל תהליך עוד לפני שהתחיל, ולכן רצוי מראש להיערך לשאלה זו ע"י המגייסים או המגייסות לרגע הראיון הטלפוני הראשוני.

חשוב מאד שקורות החיים יהיו שמורים בפורמט word בלבד, מסמך doc. ולא docx. ישנן עדיין בעיות טכניות בהמרות קבצים חדשים. כמו כן חברות רבות מדביקות את קורות החיים למערכת ואינן יכולות לעשות זאת ב- PDF.

אז.....הציצו רגע בקורות החיים שוב...ערכו מחדש את השינויים הנדרשים, והטלפונים מאיתנו ממש בדרך...

……..It’s your time to shine

בהצלחה!!

Connecting to my Future   Experis  israel
היכנסו לאפליקציית המשרות החדשה בעמוד שלנו בפייסבוק.
בואו לגלות הזדמנויות חדשות ולהגיש מועמדות למגוון משרות
בכל תחומי ההייטק, ה-IT וההנדסה ישירות  מתוך פייסבוק.
לחצו כאן למעבר  לפייסבוק של Experis
  כיום אנו חלק מחברה גלובלית מובילה המספקת לכם את
אותה רמת שרות ומקצועיות אליה הורגלתם, עם גב של
קבוצה הפרוסה במעל 50 מדינות, מעסיקה מעל  38,000
עובדים ובעלת מחזור מכירות של מעל 3 מיליארד דולר בשנה. 
 
כל הזכויות שמורות - © ManpowerGroup 2014    |  כתובת המשרד: רח' יגאל אלון 90 קומה 3 ת"א 67891 טלפון רב קווי בישראל: 03-5686400                                  תנאי שימוש  |  הצהרת פרטיות                   
 
 
בניית אתריםבניית אתרים