search
 

תחומי התמחות

דף הבית  >  הנדסה

הנדסה

להגיע ליעד מהר יותר – "Humanly Possible".

חשיבה שבלונית. טכנולוגיות מיושנות. פרמטרים עמומים. הסירו כל מחסום העומד בינכם לבין הפרויקטים ההנדסיים בעלי הפרופיל הגבוה שנועדת לבצע. מהנדסים, מנהלים, מעצבים, מתכננים –  Experis הנדסה מקשרת ומשווקת אותך לשחקנים הראשיים בזירה ההנדסית. תוכל/י לצבור מיומנויות, להרחיב את הידע הטכנולוגי שלך ולשפר את התושייה העסקית. וכמובן – להאיץ את הקריירה המקצועית שלך.
 

מקצועות ההנדסה

האם אתם מרגישים בנוח בעבודה עם מהנדסי מכונות אך יש לכם פחות ניסיון בעבודה עם מהנדסים בתחום הכימיה? היעזרו במידע הבא כדי לצבור השכלה כללית על מקצועות ותחומים הנדסיים נוספים.  
 
הנדסת אווירונאוטיקה וחלל
הנדסת אווירונאוטיקה עוסקת בכל התחום של תכנון, ייצור, תחזוקה, בדיקה והפעלה של כלי טיס אזרחיים וצבאיים. תחום זה כרוך בידע בתחומים כמו אווירודינמיקה, תכנון מבני, מנועי דחיפה, ניווט, תקשורת ותחומים קשורים נוספים.
הנדסת חלל קרובה לאווירונאוטיקה אך עוסקת בכלי טיס חלליים וכוללת מחקר ופיתוח של מנועים רקטיים, לוויינים וחלליות לחקר החלל החיצון.

הנדסה כימיה
תחום הנדסי זה עוסק בתכנון, בנייה וניהול של מפעלים שבהם התהליכים העיקריים כוללים תגובות כימיות. בשל המגוון האדיר של החומרים שתחום זה מטפל בו, השיטות המקובלות מזה למעלה מ-50 שנה בתחום זה הן לנתח בעיות בתחום הנדסת הכימיה במונחים של פעולות יחידה בסיסיות או תהליכי יחידה, כמו למשל גריסה או כתישה של מוצקים. תפקידו של מהנדסה הכימיה הוא לבחור ולפרט את התכנון שייתן את המענה הטוב ביותר לדרישות הייצור הספציפיות ולציין את פרטי הציוד שיתאימו ליישומים החדשים.
עם התקדמות הטכנולוגיה, עולה גם מספר פעולות היחידה אך הפעולות החשובות ממשיכות להיות זיקוק, גיבוש, המסה, סינון ומיצוי. בכל פעולת יחידה, המהנדס עוסק בארבעה נושאים בסיסיים: (1) שימור החומר; (2) שימור אנרגיה; (3) עקרונות שיווי המשקל הכימי; (4) עקרונות התגובה הכימית. בנוסף, מהנדסי כימיה נדרשים לארגן את פעולות היחידה בסדר הנכון ולהביא בחשבון את העלות הכלכלית של התהליך בכללותו. הואיל ותהליך רצוף (או פס ייצור) כלכלי יותר מתהליך אצווה ובמקרים רבים ניתן לבצעו בעזרת אוטומציה, מהנדסי כימיה הם בין הראשונים שכללו בתכנונים שלהם אמצעי בקרה אוטומטיים.
משרות בתחום מקצועות המדע

הנדסה אזרחית
הנדסה אזרחית היא אולי התחום ההנדסי הרחב והמגוון ביותר, שכן הוא עוסק ביצירה, שיפור והגנה על הסביבה הציבורית, הקמת מבנים למגורים, תעשייה ותחבורה, לרבות מבני ענק, כבישים, גשרים, תעלות, מסילות ברזל, נמלי תעופה, מערכות אספקת מים, סכרים, השקיה, נמלים, רציפים, תעלות מים עיליות, מנהרות ומבנים הנדסיים אחרים.
למהנדס אזרחי דרוש ידע מעמיק בסוגים שונים של מדידה, היכרות עם התכונות והמבנה המכני של חומרים, מכניקה של מבנים וקרקעות והידראוליקה ומכניקה של נוזלים. בין ענפי המשנה של תחום זה ניתן למנות הנדסת בניין, הנדסת מערכות השקיה, הנדסת תחבורה, הנדסת קרקעות ויסודות, הנדסה גיאודטית, הנדסה הידראולית, הנדסת חופים והנדסה ימית.
משרות בתחום הנדסה אזרחית

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
התחום הרחב והמגוון ביותר בהנדסה; קשור בפיתוח, תכנון, יישום וייצור של מערכות והתקנים המשתמשים בחשמל ובאותות. בין התחומים החשובים ביותר בסוף שנות השמונים ניתן למנות חשמל ומכונות, מעגלים חשמליים, מערכות בקרה, תכנון מחשבים, על-מוליכים, אלקטרוניקה של מצב מוצק, מערכות הדמיה רפואיות, רובוטיקה, לייזרים, מערכות מכ"מ, מוצרי צריכה אלקטרוניים וסיבים אופטיים.
למרות הגיוון הרב, ניתן לחלק את הנדסת החשמל והאלקטרוניקה לארבעה תחומים עיקריים: חשמל ומכונות, אלקטרוניקה, תקשורת ובקרה ומערכות ממוחשבות.
משרות בתחום חומרה ואלקטרוניקה

מהנדסת חשבים
הנדסת מחשבים, שלפני עשרות ספורות של שנים לא הייתה קיימת כתחום, היא כיום אחד מענפי ההנדסה הדינמיים ביותר. האלקטרוניקה של מערכות ממוחשבות כוללת הנדסה בשלבי התכנון והייצור של מערכות זיכרון, מעבדים מרכזיים והתקני קצה. בין הנושאים 'הלוהטים' כיום הם תכנון של שילוב בקנה מידה גדול מאוד (VLSI) וארכיטקטורות חדשות של מערכות מחשבים. מדעי המחשב הם תחום בעל קשר הדוק עם הנדסת מחשבים ואולם המשימה של הפיכת מחשבים ל'חכמים' יותר (בינה מלאכותית) באמצעות יצירת תוכניות מתוחכמות, פיתוח של שפות מכונה גבוהות יותר או שיטות אחרות משויכת בדרך כלל לתחום של מדעי המחשב.
אחת המגמות הקיימות בהנדסת מחשבים היא מיקרו-מיניאטוריזציה. בעזרת VLSI, ממשיכים המהנדסים לנסות לדחוס כמות גדלה והולכת של רכיבי מעגלים לתוך שבבים קטנים יותר ויותר. מגמה נוספת היא הגדלת מהירות החישוב באמצעות מעבדים מקביליים, חומרים על-מוליכים וכיוצא באלה.
משרות בתחום תוכנה ומערכות מידע

הנדסת תעשייה וניהול
תחום זה מתייחס לשימוש יעיל במכונות, כוח עבודה וחומרי גלם בייצור התעשייתית. זהו תחום חשוב בייחוד מנקודת המבט של עלויות וכלכלת הייצור, בטיחות עובדים והפריסה המועילה ביותר של מערכות אוטומטיות.

הנדסת מכונות
מהנדסים בתחום זה עוסקים בתכנון, בדיקה, בנייה והפעלה של מכונות מכל הסוגים; הם עוסקים גם במגוון של סחורות מיוצרות ובמבנים מסוגים מסוימים. תחום זה נחלק לשניים: (1) מכונות, מנגנונים, חומרים, הידראוליקה ופנאומטיקה; (2) חום ביחס למנועים, עבודה ואנרגיה; חימום, אוורור ומיזוג אוויר. לפיכך על מהנדס המכונות לעבור הכשרה במכניקה, הידראוליקה ותרמודינמיקה ולהכיר היטב נושאים כמו מטלורגיה ותכנון מכונות. מהנדסי מכונות מסוימים מתמחים בסוגים ספציפיים של מכונו, כמו משאבות או טורבינות קיטור.
מהנדס מכונות מתכנן לא רק את מכונות הייצור, כי אם את המוצרים עצמם ועליו להביא בחשבון נושאי כלכלה ויעילות. דוגמה טיפוסית למורכבות של הנדסת מכונות מודרנית היא התכנון של מכונית, הכרוך לא רק בתכנון המנוע, כי אם גם בתכנון כל האביזרים הנלווים, כמו מערכות היגוי ובלימה, מערכת התאורה, מערכת ההילוכים המעבירה את הכוח שמפיק המנוע אל הגלגלים, , טלפוניה, מערכות אלחוט ותקשורת אחרות).
משרות בתחום מכונות / מכניקה


הנדסת בטיחות
תחום הנדסי זה עוסק במניעת תאונות. בשנים האחרונות הפכה הנדסת הבטיחות להתמחות מיוחדת של אנשים שהוכשרו בתחומים הנדסיים אחרים. מהנדסי בטיחות מפתחים שיטות ונהלים לשמירה על עובדים העוסקים בעבודות מסוכנות. הם מסייעים גם בתכנון של מכונות, מפעלים, כלי שייט וכבישים, ובגיבוש שינויים ושיפורים שמטרתם לצמצם את הסיכוי להתרחשות תאונות. לדוגמה, בתכנון של מכונות, מהנדס הבטיחות ידאג לכיסוי כל החלקים הנעים כדי למנוע פגיעה במפעיל, להתקנה של מתגי השבתה בהישג ידו של המפעיל ולמניעת תכנונים הכוללים חלקים בולטים מסוכנים. בתכנון של כבישים, מהנדס הבטיחות ידאג למנוע סיכונים כמו פניות חדות וצמתים עיוורים, שידוע כי הם גורמים לתאונות. חברות ענק גדולות לייצור ובנייה, כמו גם חברות ביטוח העוסקות בביטוח עובדים, מעסיקות כיום מהנדסי בטיחות.

הנדסת חומרים
מהנדסי חומרים הם חוקרים הנדסיים המאתרים וממציאים את החומרים המיטביים להרכבת מוצרים. התחום מתמקד בשיפור וחקר תכונות חומרי מבנה והתאמת תכונות חומר המבנה לצרכים התעשייתיים, תוך שכלול הגורמים השונים כגון תנאי סביבה, עבודה, עלויות. העיסוק בתחום דורש התמצאות בעיקר בענפי פיזיקה וכימיה מגוונים, אך יש לו נגיעה גם בכלכלה וברפואה (לדוגמא, איתור חומרים שאינם רעילים, אינם רדיואקטיביים או שאינם מגרים תגובה חיסונית).

הנדסת חומרים מתמקדת בתיכּוּן חומרים, טכניקות עיבוד (יציקה, כבישה, ריתוך, גידול גבישים וכו'), טכניקות אנליטיות (כגון מיקרוסקופיה אלקטרונית, עקיפת קרני x וקלורי מטריה) ויחסי גומלין בין עלות לתועלת בייצור תעשייתי של חומרים. מהנדסי חומרים עוסקים במגוון תחומי מחקר: פולימריים, חומרים מרוכבים, מכניקת השבר, שחיקה מכנית, מוליכים, מתכות, ננו-חומרים, הנדסה קרמית, מטלורגיה, חוזק חומרים, ועוד.

פיזיקה
הפיזיקאים הם מדענים שעוסקים בחקר הפיזיקה. קיימות שתי הכשרות עקריות: פיזיקה עיונית ופיזיקה מעשית.

 שתי ההתמחויות כוללות הכרות עם תאוריית הפיזיקה, הפיזיקאים  הניסויים בוחנים השערות באמצעות ניסוי, הפיזיקאים העיונים מנסים להסביר את תוצאות הניסויים באמצעות מודל מתמטי ולספק תחזיות לתוצאות של ניסויים עתידיים. העיוניים  מפתחים לפעמים תוכנות מחשב לשם עריכת סימולציות או חישובים נומריים כבדים (בדרך כלל עבור פתרון בעיות מתמטיות אשר בלתי ניתנות לפתרון אנליטי), והניסויים מפתחים לפעמים מכשירי מדידה ושיטות חדשות לביצוע ניסויים. הפיזיקאים הניסויים משתמשים במחשב לשם עריכת סימולציות של ניסוי. 
משרות בתחום מקצועות המדע

Connecting to my Future   Experis  israel
היכנסו לאפליקציית המשרות החדשה בעמוד שלנו בפייסבוק.
בואו לגלות הזדמנויות חדשות ולהגיש מועמדות למגוון משרות
בכל תחומי ההייטק, ה-IT וההנדסה ישירות  מתוך פייסבוק.
לחצו כאן למעבר  לפייסבוק של Experis
  כיום אנו חלק מחברה גלובלית מובילה המספקת לכם את
אותה רמת שרות ומקצועיות אליה הורגלתם, עם גב של
קבוצה הפרוסה במעל 50 מדינות, מעסיקה מעל  38,000
עובדים ובעלת מחזור מכירות של מעל 3 מיליארד דולר בשנה. 
 
כל הזכויות שמורות - © ManpowerGroup 2014    |  כתובת המשרד: רח' יגאל אלון 90 קומה 3 ת"א 67891 טלפון רב קווי בישראל: 03-5686400                                  תנאי שימוש  |  הצהרת פרטיות                   
 
 
בניית אתריםבניית אתרים