search
 

תחומי התמחות

דף הבית  >  הייטק ו-IT

הייטק ו-IT

מציאת תחום התמקדות בקריירה שלך היא  "Humanly Possible".

 
טכנולוגיות מיושנות. מערכות שעבר זמנן. חשיבה שבלונית. סלקו כל מכשול העומד בינכם לבין הפרויקטים שנועדתם לבצע בתחום ה-IT. חטיבת Experis IT מקשרת ומשווקת אותך לשחקנים הראשיים בזירה הטכנולוגית. תוכל/י לצבור מיומנויות, להרחיב את הידע הטכנולוגי שלך ולשפר את התושייה העסקית. וכמובן – להאיץ את הקריירה המקצועית שלך.
 
כיצד תוכלו להיעזר ברשתות החברתיות להצלחה בקריירה
בשנים האחרונות, הפכו הרשתות החברתיות משיטה נוחה לשמור על קשר עם חברים לכלי חיוני לקשירת קשרים מקצועיים ומיתוג אישי. כיצד תוכלו להפיק תועלת מרבית מהשימוש המקצועי ברשתות החברתיות?
ראיון עם המומחית לקריירה מרים סלפטר.

מה הקשר בין רשתות חברתיות לבין הצלחה בקריירה?
בשוק תחרותי, מי שמחפש הצלחה חייב לעשות כל שביכולתו כדי לבדל את עצמו ולהבליט את הערך שהוא מציע.
רשתות חברתיות הן כלי מדהים שמאפשר לך לבצע בדיוק פעולות שכאלה. הנה שתי סיבות מרכזיות לכך:
1) הרשתות החברתיות מציעות למשתמשים אפשרות לשתף ידע ומומחיות;
2) השימוש בכלים אלה יכול לקשר אותך עם אנשים שבשום דרך אחרת לא היית פוגש; בהחלט ייתכן שאנשים אלה הם שיכירו לך איש קשר שיוכל לקדם אותך.

איך ניתן להשתמש ברשתות חברתיות כדי להבליט ידע או התמחות ספציפית?
כל הרשתות ובייחוד LinkedIn, פייסבוק, טוויטר ובלוגים יקלו עליך להפיץ פרטים על עצמך ויסייעו לך בפתרון  בעיות.
שיתוף בידע יכול להיות פשוט – לדוגמה, העברת קישור למאמר רלוונטי עם הערה נבונה דרך פייסבוק או טוויטר. או כתיבת תשובה שתכלול תובנה ומידע מקצועי לשאלה שפורסמה ב-LinkedIn. אסור להמעיט בערך שיכול לצמוח מהחיבורים האלה.

מהי הרשת החברתית הטובה ביותר למחפשי עבודה?
המקום הראשון צריך להיות LinkedIn. זהו המרכז החם ביותר לקשירת קשרים מקצועיים, רשת הממשיכה להרחיב את הדרכים שבהן מחפשי עבודה יכולים ליצור קשרים ולהרחיב את רשתות הקשר שלהם. עם זאת, הרשת החביבה עלי היא טוויטר, משום שהיא כל כך פתוחה ומאפשרת למשתמשים לאתר, לעקוב אחר ולקיים קשר עם אנשים שבשום דרך אחרת לא היו מצליחים להגיע להיכרות עמם. לאחר שהמשתמש מוצא לעצמו קהילה
בתחום שלו שניתן לעקוב אחריה ולתקשר עמה, טוויטר יכול לספק זרם בלתי פוסק של מידע, הזדמנויות להתפתחות מקצועית (ממש על שולחנך), מידע על משרות ספציפיות ואפשרות ליצור קשר ישיר עם עמיתים, מורים רוחניים ומעסיקים פוטנציאליים.

רוב אנשי המקצוע הצעירים פעילים בעיקר בפייסבוק. האם אפשר להשתמש בפייסבוק לצרכים מקצועיים? אם כן, איך?
אני מודה שהיססתי תחילה להציע לקוראים להשתמש בפייסבוק לצרכים מקצועיים. עם זאת, כאשר מביאים בחשבון את המספר האדיר של משתמשי פייסבוק (הרבה יותר מכל רשת אחרת) ואת העובדה ש-27% מהחברות מאתרות מועמדים להעסקה באמצעות המלצות אישיות של עובדים, יש היגיון רב לגשת למקומות האלה ולשקול איך לרתום את העוצמה של פייסבוק לטובת חיפוש עבודה. אני ממליצה לקוראי לבדוק היטב את הפרופיל שלהם בפייסבוק ולמחוק ממנו כל דבר העלול להרתיע מעסיק פוטנציאלי. אני מתייחסת, בין השאר, לתצלומים שאינם מתאימים לסביבה מקצועית, הערות בוטות, הערות שליליות יתר על המידה (אף אחד לא ירצה להעסיק 'קוטר' מקצועי) וחברויות בקבוצות כמו 'אני שונא את יום ראשון' או 'עבודה היא לפראיירים'. אני ממליצה להחיל הגדרת 'חברים בלבד' על כל פריט מלבד 'מי אני' (כדאי להוסיף ביוגרפיה מקצועית), 'השכלה ועבודה' ו'פרטי קשר'. שילוב מידע זה  יסייע למגייסים המשתמשים בפייסבוק לאתר אותך ולחבר אותך להזדמנויות פוטנציאליות.

רשתות חברתיות יכולות לקשר את המשתמש לאנשים שלא היה פוגש אחרת. כיצד דבר זה יכול לסייע למחפשי עבודה?
המטרה של כל מחפש עבודה או בעל עסק היא שיאתרו אותו. ספרו של מלקולם גלאדוול  The Tipping Point, מתאר עד כמה חשוב להרחיב את רשת הקשרים שלך – לפגוש ולהדק קשרים עם אנשים שקודם לכן לא היה לא היה לך קשר ישיר עמם – כדי למצוא אנשי קשר שיוכלו לסייע לך. יצירת קשר עם אנשים שמעבר לרשת הקשרים המידית שלך יכולה להיות בדיוק הדבר שדרוש לך כדי להתחבר למישהו שיוכל לסייע לך לקדם את התוכניות שלך. דבר נוסף שלא ידוע לרבים שאינם 'מחוברים' לנושא הרשתות החברתיות: קשרים שנוצרים דרך הרשתות האלה נוטים להיות נדיבים ונכונים מאוד לעזור. הספר מלא בדוגמאות של אנשים שקיבלו עזרה מכרעת דרך האינטרנט מאנשים זרים לגמרי.

Connecting to my Future   Experis  israel
היכנסו לאפליקציית המשרות החדשה בעמוד שלנו בפייסבוק.
בואו לגלות הזדמנויות חדשות ולהגיש מועמדות למגוון משרות
בכל תחומי ההייטק, ה-IT וההנדסה ישירות  מתוך פייסבוק.
לחצו כאן למעבר  לפייסבוק של Experis
  כיום אנו חלק מחברה גלובלית מובילה המספקת לכם את
אותה רמת שרות ומקצועיות אליה הורגלתם, עם גב של
קבוצה הפרוסה במעל 50 מדינות, מעסיקה מעל  38,000
עובדים ובעלת מחזור מכירות של מעל 3 מיליארד דולר בשנה. 
 
כל הזכויות שמורות - © ManpowerGroup 2014    |  כתובת המשרד: רח' יגאל אלון 90 קומה 3 ת"א 67891 טלפון רב קווי בישראל: 03-5686400                                  תנאי שימוש  |  הצהרת פרטיות                   
 
 
בניית אתריםבניית אתרים