search
דף הבית  >  אודות>The Human Age

The Human Age

מקפיטליזם ל-טלנטיזם - ברוכים הבאים לעידן האנושי.

 

הפוטנציאל האנושי הפך למנוע הצמיחה החדש של הכלכלה והפך למשאב הנדיר והמבוקש עלי אדמתנו.

"אנו מצויים היום בפתחו של עידן עולמי חדש - העידן האנושי", בהכרזה זו פתח יו"ר ומנכ"ל Manpower העולמית, ג'פרי א. ג'ורס, את פורום ה-WEF שהתקיים בחודש האחרון בדאבוס, שווייץ .

אנחנו מצויים בעידן שבו הופך הפוטנציאל האנושי לשחקן הדומיננטי בזירה העסקית והכלכלית. מציאות המחוללת בעולם שינוי מהותי, ומחייבת עיצוב מחדש של מודלים עסקיים, הגדרה מחדש של הצעות ערך והמצאה מחדש של מערכות חברתיות.

יכולתנו כחברות, כממשלות, וכמובן, כבני אדם, להסתגל למציאות החדשה הזו ולשיטת העבודה הנגזרת ממנה, היינו יכולתנו לממש את הכישרון האנושי, הפכה עבור כולנו לאבן הבוחן העיקרית. ההבנה כי עלינו לתת ביטוי לרוח, לתשוקה ולפוטנציאל הגלומים בחומר האנושי אינה נחלת כולם, והיא תחייב מעסיקים להתוודע אל העובדים ברמה האנושית.

כוחות כלל-עולמיים, לרבות המשבר הכלכלי, התפתחויות טכנולוגיות מהירות, שינויים בנוף הדמוגרפי והעלייה והנפילה בכוחם של שווקים מתפתחים - כל אלה מביאים עמם את העידן האנושי, ומהירות השינוי רק גוברת והולכת.

במהלך המשבר הכלכלי, וכעת, עם ההתאוששות ממנו, ארגונים רבים התייעלו והגדירו מחדש את שיטות עבודתם במטרה לקצץ עלויות תוך שיפור היעילות. כתוצאה מכך, חברות רבות הבינו שאם ישכילו לתת ביטוי לפוטנציאל של האנשים הנכונים במקום הנכון - הן יוכלו להגיע להישגים העולים על ציפיותיהן - גם בסביבה מאתגרת.

זהו לחץ המקדם את החדשנות והתשוקה באופן חסר תקדים, יש לומר. מציאות שבה הכישרון הנכון הופך למשאב חשוב יותר מאי פעם, ובה בעת למשאב נדיר, מעמידה את המעסיקים בפני אתגר של ממש - לאתר את הכישרון הנכון, במקום הנכון, בזמן הנכון, חרף אחוזי אבטלה גבוהים.

הסקר האחרון שערכה Manpower העולמית בנושא המחסור בכישרונות, ובו השתתפו למעלה מ-35,000 מעסיקים מ-36 מדינות בעולם, העלה כי למעלה מ-30% מן המעסיקים מתקשים לאייש תפקידי מפתח החיוניים להצלחת הארגון.

 

כישרון הוא יתרון

חשוב לזכור כי כישרון אינו מתמצה באנשים בלבד, כי אם בהתאמה בין האנשים לבין הצרכים העכשוויים. הכישורים וההתנהגות חייבים לכלול יכולת תפקוד בסביבה כאוטית וגלובלית. בעבר, היה ההון המשאב המרכזי הנחוץ לצמיחתן של חברות, ואילו בהווה על מנת להתקדם, נדרשת גישה לכישרון  אנושי.

עם התפתחות התהליך, נהיה עדים למעבר מקפיטליזם ל"טלנטיזם" - התמקדות בכישרונות. תחת כנפיה של פרדיגמה כזו הרי שיותר מהגישה להון תהפוך הגישה להון ליתרון תחרותי מובהק.

ב"עידן האנושי", חשוב יותר מתמיד שחברות ישכילו להבין מה נחוץ לכישרונות שלהן, ולא רק כעת, אלא גם בעוד 5 או 10 שנים. עליהן להתאים את אסטרטגיית הכישרונות שלהן לאסטרטגיה העסקית.

בשלב הבא, עליהן לפתח גמישות וערנות גבוהה בכל הנוגע למשיכת עובדים, שימורם ופיתוחם. על המעסיקים להקפיד לעדכן את מבני כוח העבודה ואת הגישה לאנשים, כדי לאפשר לעובדיהם לתת דרור לפוטנציאל הדרוש להם, על מנת לשגשג במציאות החדשה.

ככל שארגונים וממשלות ישכילו להבין כי הדרך היחידה להצלחה היא טיפוח הפוטנציאל האנושי ובניית סביבה מתאימה לכך, כך תגדל החשיבות של המוטיבציות וההעדפות של עובדים. 

 
מאזן כוחות חדש

הטכנולוגיה וצמיחת המדיה החברתית יצרו רמה חדשה של שקיפות, והעצימו את היכולת לנהל אינטראקציה ישירה ושיחה אישית עם כל אחד כמעט - בין אם מדובר בשיחה בין מעסיק לעובד או בין קמעונאי לצרכן.

מכאן שהשינוי הצפוי במאזן הכוחות הוא מעבר מרמת הארגון לרמת הפרט. עם ביסוס מעמדו של הכישרון כפרמטר העיקרית עבור מעסיקים, עובדים מוכשרים יוכלו במשך הזמן להכתיב תנאים למעסיקיהם, בנוגע לאופן עבודתם, מיקומה והיקפה.

הטכנולוגיה תמשיך לשחרר אותנו, בין היתר בכך שהיא מגדירה לנו מחדש את מושג הגמישות ואת יכולת העבודה המשותפת. היא תאפשר לעובדים מוכשרים להתגבר על המכשולים של גבולות גיאוגרפיים וקשיי הגירה, ומצד שני תאפשר לארגונים להפיק תועלת מכוח עבודה מבוזר גיאוגרפית. 

המציאות החדשה יוצרת נורמות חברתיות חדשות, הדורשות דרכים חדשות לניהול עסקים בהצלחה. כל אופן הפעולה של הפרט בסביבה גלובאלית משתנה במהירות.

זהו עולם חדש וזר שבו ההצלחה תהא נחלתם של אלה המסוגלים לרתום לטובתם את התשוקה והחדשנות הקיימות ברוח האנושית. אלה שלא ישכילו לתת על כך את הדעת ייוותרו מאחור.

 אנחנו ב- Experis ערוכים לעידן זה ומחכים לכם. ביחד נגשים את כל ההבטחות.
Connecting to my Future   Experis  israel
היכנסו לאפליקציית המשרות החדשה בעמוד שלנו בפייסבוק.
בואו לגלות הזדמנויות חדשות ולהגיש מועמדות למגוון משרות
בכל תחומי ההייטק, ה-IT וההנדסה ישירות  מתוך פייסבוק.
לחצו כאן למעבר  לפייסבוק של Experis
  כיום אנו חלק מחברה גלובלית מובילה המספקת לכם את
אותה רמת שרות ומקצועיות אליה הורגלתם, עם גב של
קבוצה הפרוסה במעל 50 מדינות, מעסיקה מעל  38,000
עובדים ובעלת מחזור מכירות של מעל 3 מיליארד דולר בשנה. 
 
כל הזכויות שמורות - © ManpowerGroup 2014    |  כתובת המשרד: רח' יגאל אלון 90 קומה 3 ת"א 67891 טלפון רב קווי בישראל: 03-5686400                                  תנאי שימוש  |  הצהרת פרטיות                   
 
 
בניית אתריםבניית אתרים